Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce

 

Anayasa değişikliğine hala ne diyeyim diye düşünüyor musunuz

gerçekten?

 YÖK ‘ün ve dokunulmazlığın kaldırılmadığı anayasaya,değişiklik

yapılmış olmaz asla.

Olsa olsa  var olan maddelere rötuş yapılmış olur en fazla.

 Din dersinin zorunluluğu hala bir anayasa maddesi oluyor

ken,bu değişiklik neyin nesi oluyor anlamıyorum.

     Ne bekliyorduk ki ,  yeni  reformlar  falan mı ?

 Bu üç madde anayasanın Bermuda Şeytan Üçgeni gibi adeta.

 İktidara gelmeden hemen her parti, bu üçgenden söz eder , fakat iktidara gelince, sözde

 değişim dalgaları arasında, tıpkı Bermuda Şeytan Üçgeni ?nde kaybolunduğu  gibi kaybolur gider.

Kaldı ki, temsil edilmesi gereken oyların yarısı dışarıda olan anayasanın değişime yaklaşması söz konusu

 bile değil .

 Referandumda Evet beyaz, HAYIR kahverengi olmuş, bu da çok eleştirdikleri 12 Eylül darbesinin küçük

 düşüncesiydi malum.

Hani ?bir anayasa bu kadar düzeltilirdi? diyorlar ya  yanlış;

doğrusu, ?bir anayasa değişim oyunları bu kadar kopya

edilebilirdi? olmalı.

Seçim için öngörülen günden medet umup da, değişikliğin

darbelerin en  ağırının yaşandığı güne denk getirerek  aldanacağımızı

sanıyorlarsa yanılıyorlar.

Onların değişiklikten kastettiği yargıya müdahale edilebilecek anayasa değişikliğini saymıyoruz çünkü,

güçler birliğine inanlar için bu değişiklik değil; deliliktir,

anayasanın tam da ortasından delinmesi anlamına gelir bu da.

karar vermek zor mu gerçekten  güçler birliği mi yoksa üçler birliği  mi, hangisi ?

Yargının siyasallaşması için; 23 maddeye, 23 kere HAYIR!

 

Bağıra çağıra, avaz avaz ;ister hırıltılı, ister ise nefes

verir gibi, boğazın derinliğinden gelen sesle, birlikte söyleyelim:   

HAYIR !

HAYIR ! HAYIR ! Arapça daki  ister noktalı,ister noktasız H harfi

ile söyleyelim hangisi HAYIR ?LI ise, 

 haydi buyurun hep birlikte, tecvitli mahreçli ;

HAAAYIR!

dilerseniz şarkı ile ;

“Sen demokrasiyi ; Çiçek (Cemil), Şimşek (Mehmet),Yıldız (Taner)  sanmışsın.

?Rüzgarın yönü değişince oturup ağlamışsın.

Sen artık sözünden de dönemezsin yanmışsın.

Aklımdan çıkarttım attığın oy kurşunu.?

Son kararım;

HAYIR ! HAYIR ! HAYIR !                  

 

Hülya YALIM

www.hulyayalim.com

18 yorum yazıldı

 1. seda dedi ki:

  meyve weren ağaç taşlanır anca bn sıze bunu söyleyebılırım ayrıca okuyup arastırmayan lar çok bellı oluo okuyup arastırdıgınız ne kadarı doğru bilemıcem allah bizlere akıl mantık düşünce wermıs ama hala bazılarımız bu akılı nede..n kullanamiyor anlayamıyorum…

 2. Gilmansah dedi ki:

  Sevgili Afo,
  Kişi sevdiğini yerden yere vururmuş… AKP’yi bu kadar sevdiğini bilmiyordum!.. 🙂 Hadi itiraf et… muhabbetin bol olsun… Hayır diyerek EVET’leri arttırıyorsun… İnce bir taktik…
  Ehhh… neticede sen de özgürlüklerin artmasından, darbeci militarist kokuşmuş postalların tarihin çöplüğündeki yerini almasını istiyorsun. Militarist sapkınlardan emir alan ve eşşşşek gibi (4×4 katmerli ve şeddeli olarak yazdım) sözde özgür olması gereken üniversitelerin başındaki REKTÖRlerin defolup gitmesini istiyorsun. Halkın iradesini hiçe sayan ve kurulduğu günden beri politize olmuş hsyk’nın çeki düzene kavuşturulmasını istiyorsun.
  Seni çok iyi anlıyorum Sevgili Afo… Sandıktan ezici bir EVET çoğunluğu çıkacağını zaten biliyoruz. Bas bas bunu ilan etmenin hiç de anlamı yok!… Kalbimi kırıyorsun. Geçmiş dönem hükümetlerin beceriksizliğini, hırsızlığını, vurgunculuğunu, kadrolaşmasını, Türkiye’yi ADAM gibi idare edemeyişlerini, rezilliklerini, soytarılıklarını yüzümüze bu denli aleni vurmanı hiç de beklemiyordum. Tayyip bir yana, diğer soytarı liderciklerin bir yana… Yine de on bin kat fazlasıyla Tayyip’in ağır bastığını söyleyerek bizleri karamsarlığa garketmeni esefle karşılıyorum… Aşkolsun… Emir alan soytarı hakim, savcı, rektör ve bilumumlar gibi mi sandın bizi…
  Son olarak; “250 senedir içerde kurulu olan militarist düzeni yıkacak olanlara selam durmak ve desteklemek her vicdanlı adamın, her demokratik yurttaşın görevidir. Türkiye özgürleşmelidir.” Yapacak hiç bir şeyiniz kalmadı. Bakın açık ve seçik olarak söyleyeyim. ABD bizden yana, İsrail bizden yana ve Allah bizden yana!.. Eeee sizde kimler var!..

 3. alibey dedi ki:

  @alibey
  hangi maddesinemi hayır diyelim diye sormuşsun. kadın haklarını incele istersen. bu bir sebep değilmi?
  diyelim mecliste bir millet vekili haddini aşan konuşma yaptı. heöde ağır konuştu diyelim. yada konuşmasında atatürk’ e hakaret niteliğinde sözler etti diyelim veya cumhuriyetimize söz etti diyelim. o sözleri yapan millet vekilinin sözleri meclis izni olmadan partisi kapatılırken göz önene bulundurulmayacak yeterlimi?
  parti kapatılması ancak meclis izniyle açılabiliyor. çoğunluğu olan parti laikliğe karşı eylemeriyle bilenecek ve yine bu partiyi kapatmak için bu partiden izin alınacak öylemi. sence izin çıkarmı ? gel beni kapat diye. bu demokrasimi oluyor. yoksa hükümdarlıkmı?
  hakim ve savcıların denetimi için yeni yasa çıkarılacak. doğruya kendi yandaş savcısı atayacak özel yetkiyle donatacak ve o savcı diğer işini doğru yapan savcıyı kendi isteği doğrultusunda iş yapmazsa yada tarafı olduğu parti veya kuruluşa ter giderse onu denetlerken saçmalıklarla doldurulmuş bir raporla cezaevine sokabilecek değilmi? cihaner davasında olduğu gibi.
  askerleri sivil mahkemede yargılaya bilmek için bir yasada var içinde. amaç kendine tehlike olarak gördüğü komutanı aha işte bu darbeci deyip sivil mahkemede al aşağı etmek için. darcei olmadan sivil mahkemede yargılanamıyor. e artık o komutanı yargılmak için darbeci demek zor değil di mi?
  bu pakette öyle bi madde varki deme gitsin…. diyelimki akp seçimde tuş oldu. e artık gelen parti bunların yaptıklarına eyvallah diyecek değil . yargılanmaları için herşeyi yapacak, haklılarda değilmi. yargılandılar diyelim kararda verildi . oda ne bi bakıyosunuz onları yargılayan yüce divanda yargılanıyor. yagılanırken kurtulamazsak bari bizi yargılayanların üstüne gideriz bizi yargılayanlarıda yargılayan hakim ve savcılara baskıyla onları aldığı karaların bozulması için çabalarız belki ordan yırtarız hesabımı var nedir. ama ne olursa olsun cezalarını çekmeliler. bu ülkede bi çocuk ekmek çaldı diye senelerce hapisde yatıyorsa , onun ekmeğini çalanlarda hapislerde çürümeliler.
  darbecilerin yargılanmasını tabiki istiyoruz, ama bu darbe lafıyla diğer maddeleri millete yutturmakda neyin nesi .
  paket halinde veriyorlar arada diğer maddeleri yutturmak için. getirsin geçici nitelikdeki 15 inci maddeyi yani eski darbecilerin de yargılanacağı maddeyi evet diyelim . ama bu darbe yapanlara hesap soracaz haykırmalarıyla diğer maddeleri millete onaylatmanın mümkünü yok. beklemeyin evet çıkmayacak . gerçekten çıkmayacak . gel sende kandırılma evet deme . bizlere ananızıda alın gidin diyen birine evet demeyelim. unutma o çift çi halktı bizi temsil etti. ananıda al git diyen biri HAYIR ı almalı . hemde okkalı bi hayır . zaten olacak koca bi hayır.

 4. afo dedi ki:

  Ey benim okuyup araştırmayan halkım;
  1- Şehidinize hakaret ettim, …anlamadınız….
  2- Ermeni, Yahudi demeden ülke varlıklarını sattıp,eg…emenliğimizi devrettim, anlamadınız.
  3- Kendi ülkemi bölen projenin Eş Başkanı’yım dedim,anlamadınız.(BOP)
  4- Erbakan bile “AKP’ yi siyonistler kurdurdu” dedi ki doğru,anlamadınız.
  5- Türkiye’yi katmerli bir borcun altına soktum, toprakları sattım,anlamadınız.
  6- Barzani ve Talabani ile kolkola girip kendi askerimizi dışladım, anlamadınız.
  7- Din, müslümanlık,islam dedik 4 yıl boyunca rekor sayıda kilise açtırdım, bu nasıl müslümanlık demediniz ve yine anlamadınız.
  8- Ogluma acık acık gemi aldım, alenen 4 senede onu da trılyoner yaptım anlamadınız.
  9- Malıye bakanıyla elele verıp yedı sulalemıze yetecek paraları goturduk anlamadınız.
  10- Teroristbasına sayın dedim anlamadınız.
  11- Ulkeyi en yuksek faizle borçlandırdım anlamadınız.
  12- 2002 dekı secım oncesi dokunulmazlıkları kaldıracam diye yalan soyleyıp sonra bı daha lafını bıle etmedım anlamadınız.
  13- Derdini söyleyen vatandaşa …iktir çektim anlamadınız. Üstüne üstlük bütün bunları tembel muhalefette size iyi anlatmayınca sandıktan hooop ben çıktım. Şimdi bir 5 yıl daha sizleri ben sevmeyim de kimler sevsin. Bu 5 yılda da yapacagımı yaparım, ondan sonra ister seeeç ister seçme. Nasıl olsa kalkıp yüzünüze sövsem yine %30 alırım
  şu 12 EYLÜL REFERANDUMU da atlatalım yine seçersiniz siz beni
  ne kadar da doğru değilmi yaa
  adamlar yüzümüze iş… nisan yağmuru deyip yüzümüzü siliyoruz daha ne olsun
  AMA SONUNA KADAR DİLİMİN DÖNDÜĞÜ KADAR BEYNİMİN EVET DİYEN İNSANLARDAN DAHA ÇOK ÇALIŞTIĞINI TEKRAR İSPATLAMAK İÇİN
  H-A-Y-I-R TEKRAR SÖYLÜYORUM H-A-Y-I-R HHHHHAAAAAYYYYYIIIIIRRRRR
  SAYGILARRRR

 5. Gilmansah dedi ki:

  alibey,
  Heron’ların canlı görüntülerini seyretmişsinizdir mutlaka!.. Heronların çektiği görüntüler karargahlara anında ulaşmaktadır?!.. Doğru mu? Erlerimiz, Mehmetçiklerimiz şehit edilirken, 7 dakikalık mesafeye neden uçaklarımız, helikopterlerimiz gönderilmedi?!.. (Yoksa benzin mi yoktu) Kararahlarda görüntüleri seyredenlerin hiç mi içleri sızlamadı. Vatan evlatları hain köpeklerin saldırısına uğrarken hiç mi içleri yanmadı?!..
  Ordumuz elbette bizimdir. Vatan evlatlarının ocağıdır, Peygamber ocağı denilerek kutsanmıştır. Sözümüz asla ordumuza, vatanı savunan gazi ve şehitlerimize ve kahramanlarımıza değildir. Ordu içinde kendine yer bulmuş alçaklara, hainleredir. Millet, kınalı kuzularını düğün dernekle vatana hizmete gönderirken, kirli savaşlardan nemalanan alçakların iğrenç savaşlarına kurban gitsinler diye göndermiyor.
  Ülkeye, vatana, millete, halka ve kutsanmış tüm değerlerimizi ihanet eden ister akp olsun, ister chp olsun ister se de adı Atatürkçü Düşünce Dernekleri olsun?!.. İhanet eden, işbirlikçilik yapan, değişik maskeler takarak milleti birbirine dtüşüren tüm zehirli düşünceler elbette hayır… Ama, ülke için, gelecek için daha sivil bir yönetim için kim ne yaparsa EVET…
  alibey!.. Anayasa Değişiklik Paketi’ni okumuşsunuzdur. Hangi maddelere HAYIR diyelim!…

 6. alibey dedi ki:

  gılmanşah’ a

  kendi ağzınla konuşmadığını ne kadar da belli oldu. taraf gazetesinin belirli bir okuyucu seviyesi var . hani onlarda sevdğinden değil ya . merak tan işte bakim taraf bu gün ne yumurtlayacak diye . sanırım sizde bu taraf gazetesinin okuyucularından olmalısınız. yada ona çomak tuttan sabah okuyucusu. ne hale gelmişiz . akp ye ait yandaş medya ne derse halkımın bazıları buna lakgadan inanıyor. pes artık yahu pes hüseyin üzmez gibi adamı kollayanlar inandırıcı oluyor da , kollayanların yolsuzluğunu anlatanlar yalancı oluyor. heronlara gelince- bende her tsk lı temiz demiyorum hainler elbette var olacaktırda. temizlenmelilerde . ama o hainler yerine görevinin kutsallığına sarılmış komutanlar neden içerde . e peki ADD nin yöneticileri veya akp ye muhelif diğer siyasi gazeteciler doktorlar neden içerde . sen hala bu anayasanın masum olduğunumu sanıyorsun. unutma sinsi bir oyun bu. unutma RTE bu ülkeye başbakan olmadan önce şu kelimeyi kullanmıştı SİNDİRE SİNDİRE GELECEZ. nediyeyim bana sinmedi. sinmiyorda . ne yazıki size sinmiş hemde harkulade sinmiş. dün minareleri süngüsü yapan atatürke hakaret dolu şiir okuyan bügünün vatan severi oldu . hayret ya hayret . gözünüzü açıın. bunlara çocuktuda büyümediler . bunların kafalarındaki zaten kalıtsallaşmış bişey değişmedlier değişemezler . beyaz gömlek giydiler ama altlarındaki kötü siyah çirkin THE WHİTE HOUSE yazılı tişörtleri belli oluyor. kanmayalım . sen bakma askere atılan çamura. bu ülkede asker olmasa zor durursun. rahatsın şimdi doğruya askeri olarak işgal altında değilsin rahatsın sabah akşma işinden evine gelebiliyorsun . ne de olsa ölerekde olsa binlerce vatan evladı bu toprakları bekliyor. neden toprağına girlmiş bir vatan istemedikleri için . üçbeş köpek için benim ordulam laf etme. kahramanlardır onlar. mermi kalmasa süngüyü takacak kadar cesaretlidirler onlar . ölürken vatan saolsun diyen bir yüreğe sahibiz bizler . saygı duyun ordumuza saygı. içinde birkaç köpek var diye kara çamur atmayın. karalamaya kalktıkları bu ordu beş dakkada kurulmadı ölerek ölerek kuruldu. bayrağına kan döktü . yine dökeriz yine dökeriz. sen hiç istiklal marşında ağladınmı öldümü hiç kucağında bir asker . sen hiç asker yemin ederken gördünmü gördünmü söyle . üçbeş köpek olsa bile ordumuz laf edilmez ordu . kim ne derse desin bu topraklarda en güvenilir TSK’ dır. benim ülkemde askere para için değil şan lşeref için gidilir. ölsek bile şereflice gideriz. kızdım biraz aslında öfkem sana değil. kim ne derse desin ben AKP nin yolsuzluklarını savunacak bir anayasaya HAYIR DİYORUM. bu akp yüzünden işsiz kaldık aşsız kaldık . aç da kalırız . bizi satanlara HAYIR DİYORUM . HAYIRR HAYIR HAYIR. yeter bunları artık rahatca konuşurken görmek istemiyorum . yolsuzluktan dosyası olan biri doğru bu diyemez. elimin ayarı kaçtı biraz ama olsun.

 7. DİDEM AHİ dedi ki:

  BUNLARIN KANINDA SADECE HER ZAMAN YAPTIKLARI GİBİ, YAPAY SORUNLAR VE YAPAY BİR GÜNDEM YARATMAK VAR.

  SADECE ?GÖZ BOYAMACILIK? VAR. ?HAK GETİRİYORUZ? GÖRÜNTÜSÜ ALTINDA ?HİÇ BİR HAK, ÖZGÜRLÜK, YENİLİK? GETİRMEMEK VAR.

  BİR TEK ?AKP İKTİDARININ YARGIYA TEK BAŞINA EGEMEN OLMASI? VAR.
  …ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİNİN TAMAMINI İKİ KİŞİNİN SEÇMESİ VAR. ABDULLAH GÜL VE RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN TÜM ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİNİ SEÇMESİ VAR.

  YOLSUZLUK BATAĞINA BATMIŞ AKP?NİN SORUMLULUKTAN VE HESAP VERMEKTEN KURTULMAK AMACIYLA KENDİ YARGISINI OLUŞTURMA ÇABASI VAR.

  YANİ TÜPRAŞ

  TÜRK TELEKOM

  SEYDİŞEHİR ETİ ALÜMİNYUM

  BALIKESİR SEKA

  SABAH/ ATV

  AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ GİBİ BİR ÇOK YOLSUZLUKTAN

  DOLAYI İLERİDE KENDİLERİNİ YÜCE DİVAN OLARAK YARGILAYACAK MAHKEMENİN TÜM ÜYELERİNİ KENDİLERİNİN SEÇMESİ VAR.

  BÖYLECE YÜCE DİVAN’DAN KAÇMA YOLU VAR.

  EVETÇİLERE KISA BİR LAFIM VAR:’MEMLEKETİ SOYDUM BAŞ UCUMA KOYDUM BEN BİR ANAYASA UYDURDUM.DUMA DUMA DUM REFERANDUMM…(İŞTE BUNA HAYIR)

 8. Gilmansah dedi ki:

  alibey’e

  TSK’yı tümden hain algılamak elbette akıl dışıdır. Amma, TSK’nın içinde ciddi anlamda HAİN ve İŞBİRLİKÇİ’lerin olduğunu Afrika’daki PİGME’ler bile anladı. Kirli savaş adına şehid verilen vatan evlatlarının hesabını birileri mutlaka vermelidir… Ülkeyi 150yıldır yöneten askeri hükümetlerin varlığını (nasıl olursa olsun) son vermek her namuslu, her vicdanlı her vatanperverin görevidir. Ordu’suz millet elbet olmaz. Ama silahını halka doğrultmuş ve bundan büyük rantlar elde eden Ordu içindeki hainlerle de Ordu olmaz. İster solcu, ister sağcı, ister şeriatçı ister de ateist… Halktan, Hak’tan ve Hukuk’tan yana çağdaş İNSAN’lar olsun da kim olursa olsun…
  ———————————-
  BASINDAN: (mynet haber sitesi – 01.09.2010) (BUDA MI YALAN)

  Kobralar PKK’lıları neden vurmadı?
  Gediktepe baskınından 15 gün önce savaş helikopterlerinin PKK’lıları vurmadığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.
  Sınırdan sızan teröristlere Kobra helikopterinin ateş açmadığı iddiası Heronlar tarafından görüntülenmesinin yankıları sürüyor. Konuyla ilgili konuşan emekli askerler Genelkurmay’ın derhal soruşturma başlatmasını istedi.
  Bakan Ergün: Açık bir ihanet olabilir
  Taraf gazetesinin haberi gündemi sarstı. Siyasilerden çarpıcı açıklamalar geliyor. Günlük programına katılan Bakan Nihat Ergün Heron skandalını değerlendirdi. Bölgede yürütülen terörle mücadele konusunda bazen istihbarat zaafiyeti, bazen de açık bir ihanetle de karşılaşılaşılabileceğini söyleyen Bakan Ergün ‘yargı bunların üzerine gitsin ve acil bir sonuca ulaşsın’ dedi

  İki saatlik görüntüler 3 Haziran 2010 tarihine ait. Yani Gediktepe baskınından 15 gün önce çekildi. Heronlar, 3 Haziran 2010 günü saat 03.20’de sınırdan sızan PKK’lıları görüntülemeye başlıyor. Görüntülere göre PKK’lılar üç grup halinde saat 04.06’da toplanıyor. Bu sırada yaklaşık 100 kişilik grup, katır ve silahlarıyla adım adım takibe alınıyor.

  Heron’dan gönderilen görüntü üzerine, PKK’lıların sınırdan giriş yaptıkları bölgeye bir helikopter gönderiliyor. PKK’lıların toplanmaya başladığı N 3719 263, E 42 59 140 koordinatı helikoptere bildiriliyor. Bölgeye giden helikopterden PKK’lılar hiç rahatsızlık duymadan gruplar halinde yollarına devam ediyor.

  Görüntü kayıt işleminin canlı olarak tüm birimlere aktarılması saat 00.30’a kadar devam ediyor. Görüntüler, Genelkurmay Başkanlığı başta olmak üzere 30 ayrı birime aynı anda canlı olarak gönderiliyor. Ancak herhangi bir önlem alınmıyor. Canlı yayında sınırı geçen PKK’lılar, katırlara yükledikleri ağır silahlarla Gediktepe’ye baskın düzenleyerek geri dönüyor.

  TSK içindeki hainlerin acilen temizlenmesi gerekiyor
  Emekli Binbaşı Gürcan Onat: Yaşanan, çok vahim bir olaydır. Helikopterle uçuşu kimin yaptığı bellidir. Genelkurmay’ın çok acil bir şekilde müfettiş göndermesi, olayı tetkik etmesi ve bir soruşturma açması gerekiyor. Ardından sorumluları hemen açığa almalı. Silahlı Kuvvetler içerisinde beş on senedir ciddi bir kadrolaşma var. Silahlı Kuvvetler içerisinde hain bir yapılanma var. Genelkurmay içerisindeki hainlerin acilen temizlenmesi gerekiyor. Artık mızrak çuvala sığmıyor.

  İhanet kelimesi yetersiz kalıyor
  Emekli Jandarma Kurmay Binbaşı Kemal Şahin: Pes dedirten bir olay bu. Genelkurmay hep suskun kalıyor. Nedenini anlamak çok zor. Belli ki ya cevabını veremiyor ya da bu insanları koruyor. Başka bir ihtimal yok. Bu haberler çıktıkça milletin içi kan ağlıyor. O bölgede helikopter dışında, bu iş için konuşlu bir sürü uçak var. Nasıl iştir anlamak mümkün değil. Hıyanet, skandal, ihanet kelimeleri yetersiz kalıyor. Genelkurmay’ın acilen bu olayları açıklaması gerekiyor. ”

  KÖRÜ KÖRÜNE HAİNLERİ SAVUNMANIN, BU ÜLKEYE VE HALKINA İHANET EDENLERİ KORUYUP KOLLAMANIN HİÇ BİR MANTIKLI GEREKÇESİ OLAMAZ…

 9. alibey dedi ki:

  @Gilmansah
  terörle içe içe olan apoletlilermi? siz bütün tsk yı bu apoletlilerin içine almadınız değilmi. ama sanırım aldınız, eğer almamış olsanız en önemli yerdeki komutanları mahkeme kapılarına çağıranları kendinize taraf olarak görmezdiniz değilmi. siyasi bir hesaplaşmada sizde yeriniz almak istediniz galiba , görüntü bunu gösteriyor. darbeleri tabiki bizlerde sevmiyoruz, ama bu darbe lafını sinsice yürtülen parçalamaya dönük siyasetlerini kamufle etmek için kullanıyo olmasınlar :))
  hain apoletlilere gelince , onları hain ilan edenler ne kadar vatan sever onuda araştırmak gerekir. aslında araştırmayada gerek yok asıl hain onlar olsa gerek. nedenine gelince: o hain dediğin apoletliler sen yatağında sıcacık yatarken çarpışarak kolunu bacağını kaybettiler şehit oldular. yürüyemez hale geldiler engelli oldular ve engelli duruma düşen bir şerefli komutanı terörle işbirliği yapıyor sıfatıyla yargılamaya kalktılar. ve şerefli komutanım haİnlerin emriyle engelli haliyle içerde yaşamaktansa ölmeyi tercih etti buda onurunu gösterir. şimdi sormak gerekir o komutanı hain ilan edenler ne kadar şerefliler veya ne kadar onurlular canını verecek kadar varlarmı. e tabiki olamaz sözünün şuanda bu yazıyı okurken aklından geçtiğini biliyorum. zamanında pkk ya üç-beş çapulcu deyip müdahale etmeyen bir devlet adamını ne çabuk unuttunuz. ve o devlet adamı çapulcu dediği pkk elebaşı apo yu suriye’de gözlerinin önünde olduğunu söyleyen komutana neden git al emri veremiyor. yoksa o devlet adamı kocaman bir üçgenin bir tarafımıydı amerika özal pkk üçgen bumuydu ne dersin. o emri vermeyen de özal’ dı unutma. tarih tekerür etse gerek ki ve bir devlet adamı şimdilerde ben BOB un eş başkanıyım diyor. ve her nedense arab dünyasında sevgili haline geliyor. sormak lazım amerika ırak’ ı işgal etmeden önce nereye geldi türkiyeye değilmi üstlerini açmasını istedi karşılığında paramı teklif ettti sizce . ve evet üstler açıldı ırak işgalde sayısı belirsiz insan öldü ölüyor halada. ya filistine ne demeli onuda işgal eden israil değilmi onunda patronu amerika değilmi . e peki israil filistini yok ederken türkiyedeki yetkisi büyüklerin hiçmi haberi yoktu olacaklardan . tabikide vardı tabikide. ama sevimli görünmek gerekiyordu millete , bişey yapmak lazım dı . evet buldum işte o laf ONE MİNUTE 🙂 NASIL sevimli oldu dimi. he bide gemiyi yolla riskten haberin olsun sonrada bas yağgarayı . o baskından haberi yokmuydu sanki sayın yetkililerin . nasıl olmaz nasıl nasıl ve işte bu düzen için yaşamaya yürekten KOCAMAN BİR HAYIR DİYORUZ . pardon haburdaki karşılamayı untum nasıldı hoşuna gitmedi değilmi . onlar orda seviçle karşılanırken bizim annlerimiz yavrularını tabutlarda karşıladılar . vijdanı olan bu sahneleri bie yaşatanlara evet demez HAYIR DEMELİ HAYIRRR

 10. Gilmansah dedi ki:

  HAYIR demek için bir sürü sebebimiz var!..
  Daha fazlası bu sitede: http://www.hayirdahavirvardir.com

  Değişiklik paketindeki maddeleri okumak için bir sürü vakit harcamam ve okuma zahmetine girmem gerekli mi: Evet!… O halde şimdiden HAYIR

  Bu anayasa paketi değişikliğinden sonra Zeki Müren de bizi görebilecek mi? Göremeyecek. O zaman HAYIR!

  Bir kulunu çok sevdim o beni hiç sevmiyor. Anayasa paketi bu sorunu çözmüyor. O zaman HAYIR!

  Belediye otobüslerinde ters giden koltuklar midemi bulandırıyor? anayasa paketi bu koltukları

  düzeltebilecek mi? Sanmıyorum? O zaman midem bulanarak HAYIR!!

  Bu anayasa paketi şimdi bana kaybolan yıllarımı geri verecek mi? Vermeyecek. O zaman HAYIR!!

  Yumurtanın fırçalanmayan tarafı da, fırçalanan tarafı kadar beyaz olacak mı? Olmayacak. O zaman HAYIR!

  Pazartesi diyete başlamak mümkün olacak mı bugün? O gelmeyen gün hiç gelmeyecekse HAYIR!

  Yeni anayasa eşek sudan gelinceye kadar dayak yerken eşeğin gelişini hızlandıracak mı? Hızlandırmayacak. O zaman HAYIR!

  Odam kireç tutmuyor. Yeni anayasa paketi ile tutabilecek mi? Tutmayacak. O zaman HAYIR!

  Yeni anayasa ergenlerin sivilce ve kepek problemini çözüyor mu? Çözemiyor. O zaman HAYIR!

  Bihter?in tüm yaptıklarını ortaya çıkarmayan anayasa paketi değişikliğine HAYIR!

  Ketçap-kahve-çimen lekelerini çıkarmıyorsa bu anayasa paketi değişikliğine HAYIR!

  Bu anayasa paketi değişikliği, Fenerbahçe?ye Türkiye Kupası?nı aldıramayacaksa HAYIR!

  Çekirdeksiz karpuz üretemeyen anayasa paketi değişikliğine HAYIR!

  Çocukların terli terli su içmelerini önleyemeyecek anayasa paketi değişikliğine HAYIR!

  Anayasa paketi istanbul?un trafik sorununu çözebiliyor mu? Çözemiyor. O zaman HAYIR!

  Işyerimin karşısındaki kilisenin bahçesinde papazın horozu çok ötüyor. Bu anayasa paketi horozun sesini kısmaya yetecek mi? Yetmeyecek. O zaman Anayasa paketine HAYIR!

  Bu anayasa paketi ne Fazıl Say?ın Türkiye?yi terk etmesini sağlıyor ne de Arabesk yavşaklığa çözüm buluyor. O zaman HAYIR!

  Bu paket cep telefonu faturama yansıyor mu? Yansımıyor. O zaman HAYIR!

  Bu paket pazarda kilosu iki lira olan domatesin fiyatını Nişantaşı?nda da iki liraya düşürüyor mu? Düşürmüyor. O zaman HAYIR!

  Bakkalın, manavın, taksicinin bozuk para sıkıntısına çözüm

  getiriyor mu? Getirmiyor. O zaman HAYIR!

  ——————————————————————————–
  Toplumsal Onarım ve Siyasal Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Başkanı, Ruh ve Sivil Hastalıkları Mütehassısı Dr. Sivilay Genç

 11. Gilmansah dedi ki:

  28 Şubat Mimarları’nı düşündükçe… Askeri Hükümetler aklıma geldikçe… YÖK Diktatörlerini hatırladıkça… Terörle işbirliği içindeki apoletli hainleri okudukça… Terörden nemalanan vicdansızları saydıkça… Okullara, kışlalara, kamualanlarına alınmayan inançlı vatandaşları gördükçe… Karanlığa yakılan birkaç sivil madde hatırana ve kötüde olsa Sivil Hükümet Askeri Cuntadan bin kat iyidir mantığı hörmetine (yüzde 70’in üstende EVET çıkacağına inanarak) KOCAMAN BİR EVET diyorum ve diyoruz…
  (26.07.2010 tarihli manşet haberini okuyun… içerdeki hainlerin terör örgütüyle belgeli diyaloglarını okuyun… Atatürk’ün ismini de kullanmaktan ve alet etmekten sakının lütfen)
  12 Eylül’de EVET çıkacak. Üzüleceklere ister zemzem, ister şarap sofrası benden… Teselli vermek kutsanmış vatani görevimizdir. Kızmak yok!… Demokrasi var… Sandıktan ne çıkarsa öpüp başınız üstüne koyunuz. Tahammül ve hoşgörü şart… Eğitimli olmanın şartı bu olsa gerek.

 12. alibey dedi ki:

  mantıklı düşüne bilen bu referandumda HAYIR demelidir. bugün terör yandaşları daha çok ortalıkda bağırıp çağırıyorsalar durmadan şehit geldiği halde mecliste bunlar uyuyorsa ATATÜRK çüyüm diyeni silivriye tıkıyorsa bunlar teröre karşı mücadelede engelli duruma düşmüş bir albayı ergenekon gibi bir saçmalıktan içeri atan bir hükümet nasıl olurda anayasa yapar ve buna da evet ister. yüzsüzlük bu olsa gerek. bunlara oy verenler bilinçli bir beyne sahip olmasa gerek . yazacak çok şey var da neyse …….. 12 eylülde HAYIR HAYIR HAYIR

  ne acı bir durum değilmi. dağlarda alçak pkk lılar daha rahat hareket edebilsinler diye kahraman komutanları cezaevlerine sokuyorlar. ama gün gelir türkoğlu hesabı keser. çaresiz kalmaktansa umutlu olmak daha iyidir.

  hayır çıkacağına çok çok eminim. hiç merak dahi etmiyorum şüphe dahi duymuyorum . hayır çıkacak o kuru sandıktan. endişe dahi etmeyelim. endişe edecekler korkacaklar onlar olsun .

  umutlanmayın bence caner bey. evetcilerinki hayalden başka bişey değil. HAYIR A hazırlıklı olun )) . ona göre moral hazırlayın tavsiye ederim . sonra bütün evetciler gibi psikolojik bunalımda kalmayın )

 13. ÖZLEM dedi ki:

  Halka hizmet için ne zaman ellerini taşın altına koydular, ne zaman kendilerini en ufak kardan mahrum edecek bir adım attılar, ne zaman en ufak malubiyette veya en büyük hatada istifayı bastılar, hep ben’ci hep biz’ci olmayı ne zaman ellerinin tersiyle ittiler..Yaptıkları hiçbir şeye evet demiyorum. HAYIR!

 14. VedoOo dedi ki:

  Caner,

  Bu ülkede siyasi girişimlere karşı yapılan muhalefetler yapıla yapıla algıda duyarsızlık yapmış.Malum ülkede sırf muhalefet yapmak için muhalefet yapanlar çok.

  Sen de bu algısı duyarsızlaşanlardansın galiba.Hülya Hanım’ın yazısını da öyle sanıyorsun.

  Vurgulayarak söylüyorum; sayfada sadece Hayır! Hayır! Hayır! yazmıyor.Okuyacağın uzun bir yazı var yukarda.

  Algılarını iyi açıp Hayır deme sebebimizi okursan güzel olurdu 🙂

 15. Hülya Yalım dedi ki:

  Ahmet Hakan’ın referandumla ilgili Ağlayan Adam yazısı için lütfen tıklayın

  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/15384649.asp

 16. Hülya Yalım dedi ki:

  Muhalefet yapmak için muhalefet yapmıyorum Caner Bey,siz kusura bakmassanız eğer gerçekten MUHALİFİM. Kazanmaktan kastınız paraya para katmaksa, evet fazlasıyla kazandılar ama yine de kişilerle işimiz yok çünkü biz ülkenin kazanmasından yanayız.
  Hayır oylarının daha çok olacağına inanıyorum.

  Selamlar!

 17. Caner dedi ki:

  Kusura bakmayın ama sırf muhalefet etmiş olmak için muhalefet eder gibi bir tavrınız var. Hani “onlar bir şeyler kazanacaksa hiç kimse hiç bir şey kazanmasın” der gibi. Evet diyenlerin sayısının sizlerden çok olmasını umuyorum.

 18. VeDoOo dedi ki:

  Hayır diyenlere darbeci diyorlar, referandumdan evet çıksın diye idam edilenler için ağlıyorlar…Yapılan değişiklik ne peki? Darbe anayasını mı silip atıyorsunuz, sivil anayasanın yollarını mı açıyorsunuz?

  Eğer yaptığınız değişiklikler halkınıza değil de size hizmet ediyorsa, darbe anayasının kalmasını istiyorum, faşizm ile yönetilmek istiyorum…

  Bu işler 2-3 damla gözyaşı ile dönmüyor…

  Hayır! Hayır! Hayır!

Yorumun ne olacak?