Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce

Bir felsefesin ki sen iflah olmaz sana bulaşan. Bilgelikle yola çıkanların budala olarak gerisin geri döndüğü yersin. Hiçliğin ülkesinde kendini aratan ve kendini yontma adına bir çekiçle vurduran o çok fazla sensin.

Tüm bilimlerin anasıydın şimdidoğurduklarının hemen hepsiaslını inkarda. Kala kala elinde erdem,etik biraz bilgi eh işte biraz da mantık kaldı.

Sonunu hazırlamak için altın varaklarla yazdılar ölüm fermanını. ?Beni öldüremeyen düşman daha güçlü kılar? sözünü doğrularcasına kurtulmasını bildin. ?Aynı anda hem herşey hem de birkaç şey? olmaya kalkışanlara ?üçüncü halin imkansızlığı? çizgisini asimetrik çizensenden başkası değildi. Tek geçerim seni bu alemde sorulan soruya birkaç cevap verip sorulan soruyu sonuçsuz bırakan bir ızdırap adasısın sen.

Yaşantıda sersefil anlaşılamamaktan dem vuran her daim çağının ötesinde seninle ilgilenene filozof diyorlar. O filozof ki parmağıyla güneşi gösterir insanlar güneşe değil eline bakar’.?Taptığınız ayağımın altındadır? der dinsizlikle suçlanır. Seni görünende veya söz de arayan yanılır; derinliğine inen şaşırır.

Bu vahşi tadı almış olanlar bir daha dünyaya gelseler yine bu yolu seçerler derinlerde yüzmeyi bilip kıyıda kaybolmazlarsa eğer.

?Bir hiçbir keredir?, ?paranın niceliğinden başka niteliği yoktur? gibi paradoks da ?düşünüyorum öyleyse varım? ?insan insanın kurdudur? gibi dusturlar da senin.

Anlaşılmadan anılsan daher yerde; tadına varana aşksın sen…

Bugünün adı:Sen…

Hülya YALIM

www.hulyalim.com

6 yorum yazıldı

 1. tırtılım dedi ki:

  Bana ait hiçbir nesnenin olmaması demek gibi bir şey mi?
  Veya benim hiç ama hiç yaşamamış olmam gibi bir şeyler mi?
  Veya bensizlik denizinde kaybolmak gibi bir şey mi ?
  Veya aslında yokum ben bu oyunda ömrüm beni yok sayması gibi mi?
  Veya sorun benim öznel varlığımı?.
  Veya sorun ben olmakta mı?
  Veya sorun ben miyim?

  Eğer biz olabilseydik
  Veya benler biz olabilmeyi başarabilseydi?
  Bu kadar sorun kalmayacaktı beklide.
  O zaman beklide SEN öznesi sorun olmayacaktı beklide?

  (yazınız bunları yazmama ve aşağıdaki şarkı sözlerini çağrıştırdı
  TEŞEKÜRLER!!!!)

  ???..
  ey hayat
  sen savki sularda bir dolunaysin
  aslinda yokum ben bu oyunda
  omrum beni yok saysin
  tirmandikca yucelir daglar
  sen maglupsun sen issiz
  sesinde cigliklar bogulur ama bagiramazsin
  birini sevmissindir gecen yillarda
  acik bir yara gibidir hala
  hala cok ozlersin onu aglayamazsin
  ey hayat
  sen savki sularda bir dolunaysin
  aslinda yokum ben bu oyunda
  omrum beni yok saysin

 2. hakan dedi ki:

  ben cok uzak kaldım karanlıkta kaldım acaba kendı ısıgım yeter aydınlanmaya

 3. tuana dedi ki:

  YARIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ AMA HAFTA SONUNA RASTLADIĞI İÇİN BÜTÜN ÖĞRENCİLER ÖĞRETMENLERİNİN BU ÖZEL GÜNLERİNİ BUGÜN KUTLADILAR BENDE BU ÖZEL GÜNDE SİZİN GİBİ ÖZEL BİR FELSEFE ÖĞRETMENİNİN GÜNÜNÜ KUTLAMAK İSTİYORUM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN SEVGİLİ ÖĞRETMENİM

 4. Hafize dedi ki:

  Felsefeyle daha önce tanışmamış olan ben sizin yazılarınızla sevmeye başladım.Sizin gibi felsefeciler olduktan sonra benim gibi felsefeyi sevenler de hep olacaktır.İyi ki Türkiye’de sizin gibilerde var da Türkiye’de yaşamak biraz daha çekilir hale geliyor.
  İYİ Kİ VARSINIZ.

 5. frank ribery dedi ki:

  Karanlıkları aydınlatan mum hiç SÖNMESİN…FELSEFE GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN…

 6. tuana dedi ki:

  DÜNYADA HERKES SİZİN GİBİ MESLEĞİNİ BU KADAR BÜYÜK BİR AŞKLA YAPABİLSEYDİ HER MESLEK ZİRVEDE HER İŞ YOLUNDA GİDERDİ YAZIDA KAYBOLMAMAK İMKANSIZ GÖNLÜNÜZDEKİ BU AŞK DAİM OLSUN BENCE FELSEFE SİZE ÇOK YAKIŞIYOR SİZDE ONA SEVGİLER FİLOZOFUM

Yorumun ne olacak?