Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce

Gazetecilik derslerinde söylenen “köpeğin insanı ısırması değil insanın köpeği ısırması haberdir”düsturu Çin’de gerçekleşti.Üstelik adamın ısırdığı köpek öldü!

Çin’de bir köylü kendi beslediği köpeğe saldıran başka bir köpeği ısırarak öldürdü. Yerel medya, Çin’in Hebei eyaletine bağlı Xingtai kasabasındaki olayla ilgili olarak ‘Köpeğin insanı ısırması haber değildir, ama insanın köpeği ısırması bir haberdir. Ancak insanın bir köpeği ısırarak öldürmesi ise çok büyük bir olaydır.” yorumunu yaptı.

Yerel yayımlanan Yanzhao Şehir Gazetesi’nin haberine göre, Gın soyadlı bir köylü gece vakti kendi beslediği küçük köpeğe saldıran büyük bir köpeği ısırarak öldürdü. Gece vakti yetiştirdiği karpuzlara gözcülük ettiği sırada kendi köpeğinin inleme seslerini duyan köylü, eline bir elektrikli fener alarak sesin geldiği tarafa yöneldi. Lambayı doğrulttuğunda yabancı büyük bir köpeğin kendi beslediği küçük köpeğin boğazını ısırarak öldürmekte olduğunu fark eden Gın, elinde kendini koruyacak bir şey olmadığı için ilk önce köpeğe kendi yetiştirdiği karpuzları fırlattı. Köpeğin üstüne birkaç karpuz fırlatmış olmasına rağmen büyük köpeğin hala kendi köpeğini bırakmadığını gören köylü, bunun üzerine elleriyle büyük köpeğin arka ayaklarına sarıldı. Daha sonra köpeğin bacaklarını sol koluyla tutmaya çalışan Gın, sağ eli ile de köpeğe vurmaya başladı. Bu sırada büyük köpek dönerek köylünün sağ kolunu ve omzunu ısırarak, ağır şekilde yaraladı. ÇARESİZ KALAN KÖYLÜ KÖPEĞE KAFA ATTI

Habere göre, köpek omzundan ısırdığı sırada çareyi sadece kafa atmakta bulan çaresiz köylü bir süre köpeğin boğazına ve civar yerlerine kafa atarak direnmeye çalıştı. Bu sırada bir hayli yaralanan ve acı çeken Çinli köylü son çare olarak köpeği ısırdı. Kafa atmaya çalıştığı sıra köpeği boğazından yakalamayı başaran çaresiz köylü, köpeği yaklaşık 10 dakika boyunca hareketsiz kalana kadar can havliyle ısırdı. Olay sonrası bütün vücudu kan içinde kalan ve ağır biçimde yaralanan köylü, olayın duyulmasının ardından çevredekilerce en yakındaki sağlık ocağında kaldırılarak tedavi altına alındı.

Köylüler, olayı haberleştiren gazeteciye, köpeği ısırarak öldüren köylüyü daha önce ‘koca ağızlı’ lakabıyla çağırdıklarını anlattı. Haberde, köylünün çevresindekilere, “Köpeği ısırdığımı kimseye söylemeyin” ricasında bulunduğu kaydedildi.

Sağlık durumunun şu an iyi olduğu belirtilen Gın’ın, tedavi masrafları için 1000 yuandan (yaklaşık 133 dolar) fazla para harcadığı açıklandı.

OSMAN EROL/SALİH TINMAZ

Yorumun ne olacak?