Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce
Düşünceler Düşünce » 'KIZGINLIK' etiketli yazılar

Eylül ayına nedense hep hüzün yakıştırılır. Sararan yapraklar kurşuni bulutlarla dekor oluşturmaya başlayınca, sonbaharın bu ilk çocuğuyla hüzzam makamı tıpkı kanunun telleri gibi kışa doğruaheste aheste sizi sürükler.

Aslında bu muhteşem manzara ile hüzün bir kolunuza girmiş gibi gözükse de, diğer taraftan; siz  kolunuza giren hüzünle ilgilenirken, yeni dönemle birlikte yapacağınız planlar programlar sizi diğer kolunuzdan tutar.

Bu döneme ayak uydurana kadar neredeyse ay biter. Uyumsuzluğun hüküm sürdüğü bu zamanda, hava tahminleriyle bile bir türlü yakalayamadığınız mevsimi; üstünüze ne alacağınızı şaşırdığınızdan kah ince giysilerle titreyerek, kah kalın giysilerle uzaya çıkan kozmonot edasıyla selamlayarak karşılamak zorunda kalırsınız.

İşte bu kararsızlıkların, çaresizliklerin sonucu sanki aranızda gizli bir anlaşma var gibi ve tıpkı Alpay?ın şarkısı gibi, darbeleri ve miat yaratan terör saldırılarıyla psikolojik yıkım yaratmanın yanı sıra, hastalıklar da nedense hep ?EYLüL?DE GELİR.?

?Yapılacak şeyler ne kadar azsa vakit o kadar zor bulunur.? Sürekli vakitsizlikten dem vuran yaz molasından kış uykusuna dalanları bir tarafa bırakırsak, derinliğe girip kaybolanları da kendini tamamen çalışmaya verip hüznü ertelemeyi yeğleyenleri de yoklayan ağrıların, sancıların davetsiz misafir misali en sık ziyaret ettiği zamana denk gelir hep bu ay. -Devamı »