Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce Düşünceler Düşünce
Düşünceler Düşünce » 'James Joyce' etiketli yazılar

Hayatımın uzun bir döneminde, belki de et yemediğimden en önemli besin kaynağım peynir olmuştur. İçeceklerden ise mis gibi demli çayı hiçbir şeye değişmezdim. Bu ikili benim için rüya gibi çift olan Jean Torvill Chistopher Dean ikilisi gibiydiler.

Zararları; teinmiş, kafeinmiş, sinirmiş, demir eksikliğiymiş, kimin umurunda…

Peynirin rengi,yöresi, hiç önemli değildi. Van peynirinden, rokfor peynire, teker kaşardan Siirt ‘in otlu peynirine dek, tüm peynirler benim için dünyadaki en güzel yiyecektiler.

Şarapevlerindeki peynir tabağından,  pazar günlerindeki ‘ brunch’a…  Peynir her daim benim yemekten en çok keyif aldığım yiyecek olurdu.

 Hasılı karga ile tilki  için peynir ne ise işte benim için de o…

Çaya gelince öğrencilik yıllarımda İstanbul Üniversitesi’ nin üçüncü katında ??? Felsefe  Bölümü ‘ nün yer aldığı  loş koridorda, kimi zaman ders aralarında … Uzun kış gecelerinde içim kıyılana dek, yaz gecelerinde ise balkondaki semaverle sabaha dek, hatta bazen salaş çay ocaklarında, sinema, tiyatro fuayelerinde vazgeçilmez içkimdi çay.

 Bir zamanlar işlettiğim ???pastanede ziyarete gelen dostların,tatlıların ve pastaların adı değişse de değişmeyen tek ad ve tat, adeta yaren gibiydi çay.

Şekersiz içtiğim için daha çok buruk acı çay ile tuzlu zaman zaman da mayhoş olan peynir?

Bu iki sevgili …

Artık ??damak tadımdan,bende bıraktıkları keyiften çok uzaktalar…. -Devamı »